05
Şubat
08:00 — 17:00
Ergan Dağı Kayak Tesisleri
Yaylabaşı Beldesi Ergan Dağı Kayak Tesisleri

Erzincan, Türkiye
Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

A3 afiş

ÜNİVERSİTEMİZİN KURULUŞUNUN 10.YILINDA

ERGAN ULUSLARARASI DAĞ KAYAĞI YARIŞMASI”

2015-2016 ISMF (Dünya Dağ Kayağı Federasyonu) ve Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun (TDF) müracaatı ile Dağ Kayağı alanında birçok dünya ülkesinde düzenlenen yarışmalarından biri olan ISMF (EU series ) tescilli yarışma 6 Şubat 2016 tarihinde Ergan Dağında yapılacaktır. Bu yarışmalardan ikincisini de 2017 kışında tekrar yapılması durumunda 2018 yılı itibarıyla Kıta ve Dünya Şampiyonalarına ev sahipliği yapmayı hak eden ülkeler arasına girmiş olması bağlamında çok önemlidir. Bu yarışmanın ülkemizi adım adım dünya şampiyonalarına götürecek olması yanında, ilimiz Ergan Dağı Kayak tesislerimizin tanıtımı açısından bulunmaz bir fırsatı da doğuracaktır.

Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi ve Erzincan Üniversitesi‘nin kuruluşunun 10.yıl anısına üniversitemiz “Ergan Uluslararası Dağ Kayağı Yarışması’na ev sahipliği yapacaklardır.

Bu organizasyonla ilgili düzenleme süreçlerinde TDF Dağ Kayağı Kurul Başkanı Erzincan Üniversitesi Öğretim Elemanlarından Erzincan Dağcılık ve Kayakçılık İhtisas Kulübü( EDKİK) Başkanı Yılmaz ÜNAL, TDF Yurt Dışı İlişkiler Kurulu ve (EDKİK) Yönetim Kurulu Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. V. Aytekin SANALAN ve Yrd. Doç. Dr. M. Samet ALTINBİLEK’in organizasyonu ile yürütülmektedir.

Detaylar

Başlangıç:
5 Şubat 2016 @ 08:00
Bitiş:
7 Şubat 2016 @ 17:00
Etkinlik Kategori:
Organizatör:
Erzincan Üniversitesi
Telefon:
(0446) 226 66 66
E-posta:
Organizatör Web Sitesi:
http://onuncuyil.erzincan.edu.tr/

Yaklaşan Etkinlikler